צפון אירופה הקרה והמלכותית היא ממלכה של יופי העוברת דרך הפיורדים הנורווגיים המופלאים, אגמים צלולים וקרחונים עצומים. לצד הנופים עוצרי הנשימה, שיט לצפון אירופה יכלול גם ביקור במדינות האוצרות בתוכן היסטוריה מדהימה ותרבויות מסקרנות במיוחד.

יעדים עיקריים
תושבי צפון אירופה יודעים כי החורף מזמן להם ימים ארוכים בהם השמש ממעטת להפציע, ולעומתם ימים אחרים בהם נדמה שהיא לא תשקע לעולם. השילוב בין השניים יוצר מזג אנושי מעניין במיוחד ותרבות שמסקרן לגלות. הנה חלק קטן מהדברים שתחוו במהלך קרוז לצפון אירופה:

אורות הצפון, התופעה הטבעית והמיוחדת, תוכל להראות לכם את יופיה אם תהיו ברי מזל והפלגתכם אל ארצות הים הבלטי תערך בערבים בהירים, בעיקר בחודשים מרץ או ספטמבר. סנט פטרסבורג, העיר השניה בגודלה ברוסיה, שוכנת על שפת הים הבלטי והיא יעד חובה בכל שיט לצפון אירופה. בביקורכם בעיר תוכלו להתרשם מהאווירה האירופאית התרבותית, ההיסטוריה הקורנת מכל פינה, הארכיטקטורה יוצאת הדופן, קונצרטים ויותר מ- 200 מוזיאונים! הפלגות בצפון אירופה, במרבית הפעמים, יכללו גם שהיית לילה בסנט פטרסבורג והמבקרים יוכלו ליהנות מחיי הלילה של העיר כשהאוניה משמשת כמעין מלון צף.

כשאוניית התענוגות משייטת על פני המים והפיורדים הנורווגיים ניבטים מכל פינה, הקסם מתחיל. קרוז לפיורדים הנורבגיים הוא אחד מהאטרקציות הפופולריות ביותר בארצות סקנדינביה. רצועת הפיורדים הנפרשת לאורך האוקיינוס האטלנטי היא תופעת טבע מרהיבה ובאמצעות ההפלגה, תוכלו להביט בה מקרוב – מאוד! קרוז לפיורדים הנורווגיים משלב, לעיתים, גם עצירה בערים ציוריות קטנות בנורווגיה כמו ברגן או בעיר הבירה של נורווגיה – אוסלו.

מתי כדאי לצאת למסע קרוז בצפון אירופה?

מאחר ומדובר באיזור הקר (והצפוני) ביותר באירופה, גם בקיץ הטמפרטורות בה נחשבות לנמוכות יחסית, לכן בכל מקרה כדאי להצטייד בלבוש חם. הפלגות בצפון אירופה יוצאות בדרך כלל בין החודשים מאי – אוקטובר, אז הטמרפטורה צפויה להגיע ל- 15 מעלות ביום ו- 10 מעלות בלילה באיזורי הפיורדים.

קרא עוד >