אם אתם רוצים להרגיש תחושות אמיתיות של חופש ופורקן, אם מתחשק לכם להיעלם בין חיות אקזוטיות לבין צלילות במים היפים בעולם ולחוות את פלאי התבל – ארזו מזוודה וצאו למסע קרוז לגלפאגוס מתוך נוחות אוניית תענוגות מפנקת!

מי אתם, איי גלפאגוס?

בספרדית נושנה, פירוש המילה "גלאפגו" הוא צב. מדוע לכנות קבוצת איים בשם של חיה? ובכן, זאת הודות לצבי הענק החיים בחלקם ומזוהים מאוד עם האיזור. ארכיפלג האיים גלפאגוס הם איים געשיים הממוקמים באוקיינוס השקט, במרחק של קצת פחות מ- 1000 קילומטרים מאווקדור. רוב תושביה דוברים ספרדית והם גם מצוים בשליטתה של אקוודור. אחד הדברים המיוחדים ביותר בקבוצת האיים הזו והסיבה שבגללה הם כל כך פופולריים בקרב מטיילים רבים היא הודות למגוון המינים והסוגים של בעלי החיים המיוחדים המתגוררים בה, הידועים כידידותיים במיוחד לבני האדם. בין בעלי החיים המפורסמים המתגוררים באי, תוכלו לפגוש פלמינגו, איגואנה, שקנאי, אריה ים ואם תהיו ברי מזל, אפילו לוויתן! בנוסף, מפורסמים האיים הללו בזכות מחקריו של צ'ארלס דרווין, שגיבש חלק מתאוריית האבולוציה והברירה הטבעית במחקריו באיים, כשביקר בהם על אוניית הצי המלכותי "ביגל".

שייט לגלפאגוס

כדי ליהנות מכל הטוב שאיי גלפאגוס מציעים למטייל, אין דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר דרך שייט. כשאתם בוחרים שייט לגלפאגוס אתם מבטיחים לעצמכם את האפשרות לטייל בכמה שיותר איים שונים בפרק זמן קצר יחסית, ובכל אחד מהיעדים הללו להספיק לראות את האטרקציות העיקריות בו. לא זו בלבד שתחוו הרבה בזמן מרוכז, אלא שגם תעשו זאת מתוך הנוחות של האוניה.

מתי כדאי לצאת למסע קרוז לגלפאגוס?

אל איי גלפאגוס ניתן לצאת בכל השנה, שכן מזג האוויר בה נחשב לנוח במיוחד. יחד עם זאת, חודשי השיא בתיירות המקומית הם בינואר ובאוגוסט, ועונות השפל הם באוקטובר ובמאי – והמחירים, כמובן, בהתאם. אם בעלי חיים נמצאים במוקד ההפלגה שלכם, דעו כי הסיכוי הגבוה (והיחיד) שלכם לראות לוויתנים הוא בעונה הפרטית שלהם – בין אוגוסט לספטמבר, וגם זה רק אם ממש התמזל מזלכם.

קרא עוד >