נורבגיה היא אחת המדינות היפות ביותר בעולם. היא מציעה נופים עוצרי נשימה, פיורדים עצומים, טבע פראי ובתולי וחוויה מרגיעה ומרתקת של תרבויות רחוקות, כפרי דייגים קטנים ומפלים שוצפים – כל מה שטוב בטיול רחוק מחכה לכם בשיט לפיורדים הנורווגים.

קרוז לפיורדים הנורבגיים מציע כמה מסלולים לבחירתכם, היוצאים מנמלי עגינה שונים ומתמקדים באיזורים שונים במדינה הקרה.
הנה חלק מהמקומות בהם תוכלו לבקר בעת שיט לפיורדים הנורבגיים:

• אוסלו – בירת נורבגיה היא אחת מהערים היקרות והמעניינות ביותר בעולם והיא ממוקמת בתחילת הפיורד העונה לאותו השם. בעיר אוסלו יושב הפרלמנט וממשלת נורבגיה, ובה גם מתקיים טקס הענקת פרס נובל לשלום, המוענק במרכז נובל לשלום. אוסלו מתהדרת במוזיאונים מעניינים, תרבות רחוקה, היסטוריה ארוכת שנים.
• פיורד Geiranger – אחד מאתרי החובה בעת שיט לפיורדים הנורבגיים וגולת הכותרת שלו. הפיורד מציע נוף מדהים של פסגות מושלגות ומפלים פראיים, צמחיה ירוקה מלאת מים ומתחת לכל – מים תכולים וצלולים.
• ברגן – העיר השניה בגודלה בנורבגיה מושכת אליה תיירים מכל העולם – ולא בכדי. רובע ברגן הנמצא ברשימת אתרי המורשת של אונסק"ו, בתי עץ אותנטיים, ושוק ציורי ועתיק בו נמכרים דגים טריים מדי יום.

מדוע דווקא שיט בפיורדים?

אחד היתרונות הבולטים בבחירה בשיט לפיורדים בנורבגיה הוא באפשרויות האינסופיות הטמונות בין גלי הים. נורבגיה היא מדינה שנופיה הבולטים קשורים במים, ולכן הפלגות בפיורדים הנורבגיים הם דרך נפלאה לחוות את המדינה. לא תאמינו באיזו קלות מנווטת האוניה העצומה בין הפיורדים הצרים והמפותלים. כשאתם קרובים כל כך לטבע הגולמי והבראשיתי, עומדים על סיפון הספינה ומתבוננים בנופים מקסימים, בפיורדים עצומים ובקרחונים גדולי מימדים כשבכל רגע יכול לצוץ לוויתן או דג סלמון במים הנפרשים אל מול עיניכם – אתם יכולים לחוות את כל הטוב שבמסע תענוגות ולהרגיש את הטבע במרחק נגיעה.

מתי כדאי להפליג?

בשל מזג האוויר הקר, קרוז לפיורדים הנורבגיים יוצא בין החודשים מאי – ספטמבר. גם בחודשי הקיץ, הטמפרטורה הממוצעת מגיעה ל- 15 מעלות ביום ו- 10 מעלות בלילה, עם הרבה ימי גשם. אך אל דאגה, גם לארץ הקרה השמש מגיעה מפעם לפעם ומחממת את הלב.

קרא עוד >