אם הרפתקנות היא השם השני שלכם, אם אתם מעוניינים לצאת למסע על פני ארץ מושלגת ומלאת נופים עוצרי נשימה ולגלות את החלק המסתורי של ארצות הברית – שייט באלסקה הוא בדיוק מה שאתם מחפשים! המדינה הצפונית ביותר בארצות הברית היא יעד פופולרי ומיוחד במינו המציע מראות נדירים, קילומטרים ארוכים של נופים מושלגים, הרים נישאים מהגבוהים בכל ארצות הברית ואגמים רחבים. אתם מוזמנים ליהנות מכל הטוב שיש לטבע המרוחק להציע, הנמצא במרחק נגיעה מכם. יערות ירוקים מכוסים קרח, פיורדים תכולים, קרחוני ענק באמצע האוקיינוס, נהרות שוצפים וגם פגישה נדירה עם חיות הבר הרבות הנמצאות, בין השאר, בשמורות הטבע השונות – איילים אלגנטיים, נשרים, דובים, ואפילו לוויתנים.

לצד הנופים החד פעמיים, במהלך הקרוז נחשפים הנוסעים גם לערי הנמל באלסקה, בהן מגוון תרבויות מגוונות וטבע אנושי ייחודי. רוב ההפלגות יוצאות מוונקובר, קנדה וחלקן מתחילות את מסען לאלסקה גם מסיאטל שבארצות הברית. הפלגה לאלסקה בדרך כלל תארך שבעה ימים, כשהיא כוללת הפלגה במעבר הפנימי וביקור בארבעת ערי הנמל הפופולריות של אלסקה. רוב חברות השייט מציעות סיורים בערים השונות בהן עובר המסלול, מה שמעשיר את חווית ההפלגה לאין ערוך.

מדוע דווקא קרוז לאלסקה?

אלסקה מוקפת כמעט כולה במים וקרחונים, ולכן הפלגה לאלסקה נחשבת ליעילה הרבה יותר לטיול ותנועה. בנוסף, קרוז באלסקה מאפשר חשיפה רחבה יותר לתופעות טבע מרהיבות וייחודיות ואל נופים שקשה להגיע אליהם בדרך אחרת. בצורה זו נהנים אורחי האוניה ממגוון מסלולים מגוונים ומיוחדים המעשירים את החוויה ביעד.

מתי כדאי לצאת לקרוז?

מאחר ומזג האוויר השורר במדינה הוא קר מאוד, ישנו חלון הזדמנויות אותו כדאי לנצל בין החודשים מאי – ספטמבר, אז מזג האוויר נוח יותר. יחד עם זאת, כדאי לקחת בחשבון את שבחודשים יוני- אוגוסט התיירות בשיאה, חודש ספטמבר נחשב לחודש הכדאי ביותר, מאחר ומזג האוויר נוח יותר, וכן ניתנת לכם האפשרות לראות את אורות הצפון וליהנות ממחירים אטרקטיביים גם ביעדי הקניות השונים באיזור.

קרא עוד >